Jak przypuszczam jest wśród fotografów wielu, dla których pasją stało się odkrywanie historycznych, mniej lub bardziej zapomnianych obiektów.

W sumie przez zupełny przypadek znalazłem stronę www.opuszczone.net, której autor zamieścił kilkadziesiąt galerii zdjęć uwieczniających przeróżne obiekty historyczne. I nie myślę tutaj o odrestaurowanych pałacach, zamkach lub ruinach średniowiecznych a raczej postindustrialnych obiektach. Stare fabryki, upadające zakłady pracy, często i niesprawiedliwie nazywane molochami, kryją w sobie historię wartą uwiecznienia. Klimat tych miejsc jest nie do opisania, trzeba to poczuć na własnej skórze. Nieraz było mi dane przechadzać się po posadzkach pokrytych kurzem, szkłem i odpadającym tynkiem. Rozstawiać statyw nad dziurą w stropie nie wiedząc czy za chwilę nie znajdę się piętro niżej. Chwile te są niezwykle ekscytujące a i materiał zdjęciowy powstały podczas sesji pięknie ozdabia portfolio fotograficzne.

Choć zapewne pogoda i dzisiejsze arktyczne mrozy nie sprzyjają wypadom fotograficznym, warto przeglądnąć stronę www.opuszczone.net i zaplanować wiosenne, letnie czy jesienne eskapady w te zapomniane miejsca. Polecam.

Comments are closed.

Post Navigation